foto tehu brusko

Ako prebieha II. – Tehuľkovské fotenie

 

Fotenie v tehotenstve je príjemným stretnutím, kedy sa v uvoľnenej atmosfére venujeme brušku z každého možného uhla pohľadu. Alfou a omegou pre fotenie v tehotenstve je pohoda budúcej mamičky a bezpečnosť bruška. Komfortu modelky preto podriaďujem výber miesta, každú pózu, aj čas potrebný na fotenie.

Výber miesta

Miesto pre tehotenské fotenie môžeme zvoliť podľa želania, buď vonku – v parku, pri vode, v záhrade, alebo vnútri. V interiéri pritom pracujem s možnosťou fotenia v ateliéri, alebo u vás doma. Základné vybavenie si v takom prípade prinesiem. Fotenie vnútri je spravidla praktickejšie kvôli prezliekaniu a blízkosti všetkého, čo by ste mohli počas fotenia potrebovať. A hoci to tak možno na prvý pohľad nemusí vyzerať, fotenie doma má v sebe príjemnú a jedinečnú atmosféru. V prípade záujmu o fotenie u vás doma uvítam ešte pred stretnutím ilustračné fotografie priestoru, aby som vedela posúdiť jeho vhodnosť a potrebu prípadného dovybavenia technikou. Ideálny priestor by mal byť čo možno najväčší a najsvetlejší.
Marko1

Keď však prídu teplé dni a večery, fotenie vonku je ideálne pre romantické obrázky – či už portréty tehuľky, alebo spoločné fotky s rodinkou. Rozkvitnuté jarné záhony, teplé letné večery, alebo farebné jesenné lístie – to všetko nám môže dotvoriť atmosféru fotenia a dať priestor pre originálne zábery.

pregnancy car drive

Priebeh fotenia

Počas fotenia tehuľke prispôsobujeme výber póz, aj dĺžku samotného fotenia. Nebudem vás tlačiť do polôh, ktoré vám nebudú pohodlné a keď to bude potrebné, urobíme si prestávku. Spokojná modelka je na fotkách vždy krajšia a našim zámerom je predsa vytvárať krásne fotografie.
Sedavé pózy striedame so stojom alebo ľahom. Pracujem s drobnými rekvizitami ako sú papučky, stuhy a s látkami, ktoré sú vám k dispozícii a môžete či nemusíte ich využiť. Skvelé je, ak už máte pripravené vlastné veci pre bábätko, prípadne rada použijem niečo zdedené od mamy či od babičky, čo vašej fotografii dodá originalitu. Celkové trvanie fotenia je približne 1 – 1,5  hodiny.

Po tehu fotení máme vytvorených približne 100 -150 pestrých obrázkov, z ktorých dostane modelka na výber – v závislosti od vopred dohodnutého balíčka si vyberie 10 – 15 – 20 fotografií, ktoré starostlivo upravím a vyexportujem. V prípade záujmu zabezpečíme aj tlač na plátno.
Ak sa vám tehotenské fotenie bude páčiť, môžete si rezervovať termín aj na fotenie s bábätkom za zľavnenú cenu. Viac o fotení bábätiek.

Tehotenské fotenie – galéria, cena fotenia