fotenie deti babatko na maminom pleci

Ako prebieha IV. – Fotenie bábätiek

 

Fotenie bábätiek je pre mňa vždy krásny zážitok. Ideálne je pripraviť sa naň ešte pred pôrodom, kedy si vieme v pokoji nájsť približný termín fotenia a dohodnúť si podrobnosti. Rada vám zároveň poradím –  ak totiž máte záujem o štylizované fotky novorodencov, ktoré je potrebné robiť medzi 5. a 14. dňom života, rada vám odporučím niekoho z kolegov – newborn fotografov. Fotenie takýchto malinkatých bábätiek je totiž celá veda a len vysoko špecializovaný a certifikovaný odborník s vhodne vybaveným ateliérom vám takéto fotky vie zhotoviť.
Ak však hľadáte skôr menej štylizované, tzv. lifestylové fotky a chcete sa fotiť s bábätkom v neskoršom veku, možno som pre vás tá správna voľba. V závislosti od preferencií mamičky si môžeme dohodnúť prakticky akýkoľvek termín fotenia s bábätkom. Najdôležitejšie je v tomto prípadne vaše osobné rozhodnutie – fotíme vtedy, keď sa na to budete cítiť.
Každé bábätko má vlastný režim a pri fotení sa snažím ho rešpektovať a zároveň z neho vyťažiť maximum – takto vznikajú fotky spiacich bábätiek, usmiatych, fotky s mamou či otcom, fotky pri kŕmení a podobne. Dôležitá je pohoda a dobrá nálada, bez niekoľkonásobného prezliekania, presúvania či zasahovania do režimu dieťatka a mamičky.

Miesto a dĺžka fotenia

Ideálnym miestom na fotenie bábätka je doma. V teplúčku, pri mame, kde máte poruke všetko, čo potrebujete. Vyhneme sa tak stresu z presunov či nového prostredia. K vám domov si prinesiem vybavenie potrebné pre fotenie a po pár minútach prípravy sa pustíme do fotenia. V závislosti od nálady bábätka trvá fotenie niekdy dlhšie, niekedy kratšie, štandardne sa pohybuje medzi 1-2 hodinami. Je preto dobré si tento čas vyčleniť a neplánovať si žiadny program, ktorý by nás pri fotení mohol obmedziť.

foto babatko drzi mamu za ruku

Fotenie s rekvizitami

Mám rada prirodzené a čisté fotografie, rekvizitám sa preto skôr vyhýbam. Zbytočne zatieňujú to najkrajšie – malého modela či modelku. Verím, že fotografiu najlepšie dotvára emócia a tú sa snažím do obrázkov vniesť.

mama s babatkom

Fotenie detí – galéria, cena detského a rodinného fotenia

A keďže fotenie je v prvom rade zábava, treba sa na ňu pripraviť: