Katka painter portrait

Idem sa fotiť II. – Vlasy a make-up

 

Aby sme na fotkách vyzerali čo najlepšie, trošku prikrášlenia nezaškodí. Je však niečo, čo by ste mali vedieť skôr, než budete utekať do najbližšieho salónu krásy.
Či už sa zvyknete maľovať denne, alebo takmer vôbec, odporúčam v každom prípade zostať sama sebou aj v deň fotenia. Osvedčená skúsenosť hovorí, že samy sebe sa najviac páčime tak, ako sa vidíme každý deň, ako sa upravujeme samy. S veľkým rešpektom voči šikovným MUAH stajlistom (MakeUp and Hair), niektorí vizážisti z vás sú ochotní urobiť úplne iného človeka – hoci aj s dobrým úmyslom. To však zvyčajne nie je to, čo chceme, ak nám ide o vytvorenie portrétu, ktorý by vás vystihoval.

Odporúčanie preto znie – primaľujte sa len tak, aby ste sa samy sebe páčili. Možno to bude znamenať, že sa sama upravíte doma ľahkým make-upom, mascarou a líčka si poprášite jemným odtieňom marhuľkovej.  Vyhnite sa tiež výrazným účesom či nahrubo zalakovaným helmám na hlave. Pekne upravené prirodzené zdravé vlasy sú bezkonkurenčne najkrajšie.

Ak však máte overeného stajlistu, s ktorého prácou ste spokojná a cítite sa stále sama sebou, pokojne sa mu zverte do rúk, váš deň fotenia tak bude mať milý punc výnimočnosti. Prípadne vám radi zabezpečíme líčenie a úpravu vlasov od niektorej šikovnej stajlistky, s ktorou spolupracujeme. Tá vás príde upraviť priamo na miesto fotenia, nemusíte tak nikam cestovať, ani si dohadovať schôdzku navyše. Štandardná cena za takúto úpravu býva 50 eur, v závislosti od konkrétnej úpravy to môže byť viac alebo menej.
Ak máte záujem o zabezpečenie MUAH pred fotením, počítajte, prosím, s časovou náročnosťou +1,5 hod. k času fotenia a potrebou včasnej rezervácie stajlistky.

Tešíme sa na stretnutie!