Patrik2

Idem sa fotiť I. – Čo na seba

 

Čo si obliecť na fotenie? Je dobré, keď si túto otázku pred fotením položíte a necháte si poradiť. Oblečenie by totiž malo dotvoriť atmosféru fotografie, podčiarknuť povahovú črtu a zvýrazniť vašu krásu. A rozhodne by vás nemalo zatieniť. V závislosti od typu a priestoru sa použité oblečenie môže líšiť – inak sa oblečieme na street fotenie v meste, inak na romantické fotenie v parku alebo fotenie portrétov v ateliéri. Skúsme teda trošku zovšeobecniť a ponúknuť pár tipov.

Ženský portrét

Skúsme jemne poštekliť fantáziu a vyberme si oblečenie s čipkou či odhaleným ramenom. Bodyčko, tielko alebo šaty s odhaleným chrbtom môžu byť dobrými pomocníkmi. Netreba sa báť ani jednoduchých padavých blúzok či obyčajných modrých džínsov. Vynechajme však výrazné vzory, nechceme predsa, aby sme pri nich zanikli.
Ak však chceme ísť ešte ďalej a pohrávame sa s myšlienkou na glamour fotenie, siahnite po podväzkoch, korzete, peknej spodnej bielizni alebo pánskom tričku či košeli. Okrem toho výborne vyzerá aj – nič. 🙂

Tehotenské fotenie

Fotenie tehuliek vôbec nemusí byť strašiakom kvôli tomu, že nemáte čo na seba. Určite nájdete jednu sukňu alebo pohodlné nohavice a k tomu blúzku alebo tričko, všetko ideálne vo svetlých farbách. Tu takisto dobre poslúži partnerova košeľa alebo sveter, prípadne akýkoľvek kúsok tzv. oversize oblečenia. Opäť netreba zabúdať na peknú spodnú bielizeň, keďže počas tohto fotenia z nej určite čosi uvidíme. Dobrou správou pre budúce mamičky je, že wrapy na tehu fotenie vieme zapožičať, stačí povedať. 🙂

tehotenska fotografia biela cipka

Rodinné fotenie

Či fotíme vonku alebo vnútri, chceme, aby rodinka pôsobila ako jeden celok. Aká farba prevláda vo vašich skriniach? Zamerajme sa na jednofarebné kusy oblečenia, ideálne v pastelových farbách. Krémová s bledomodrou, svetlá ružová s béžovou, žltá s modrou? Kombinovať môžete smelo podľa seba. Použiť môžete aj doplnky ako náhrdelníky, čelenky či klobúky, ktoré zladíte s celou rodinou. Opäť sa vyhnime výrazným vzorom, aj keď – jeden vhodný nápis napr. na maminom tričku môže fotku pekne dotvoriť.

Business portrét 

Ak potrebujete fotografiu do životopisu alebo firemnej prezentácie, asi na nej budete chcieť vyzerať reprezentatívne. Či už ste kreatívna dizajnérka alebo celý deň vystavujete faktúry a firemný dress code v každej firme vyzerá inak, zlatým pravidlom je obliecť si to, čo bežne nosíte do práce, prípadne – o čosi „lepšie“. Okrem toho si pribaľte aj niečo, čo by ste si obliekli napríklad na pracovný pohovor, alebo obchodné stretnutie. Výsledné fotografie tak budú pestré – formálne aj trošku uvoľnenejšie.

Bez ohľadu na typ fotenia je dobré vziať si so sebou 1-2 kúsky na prezlečenie. Obrázky tak budú zaujímavejšie a budete si mať z čoho vyberať.